Sortiment

Český ležák zastupuje Kalous Premiant 12°.
Tento český prémiový světlý ležák je spodně kvašený,
nefiltrovaný, čiřený irským mechem. Ve složení piva dominuje
plzeňský slad a jemnou hořkost mu dodává žatecký chmel. 

Celoročním favoritem je pivo Žerotínský Kalous 13°. Jedná se o silné polotmavé svrchně kvašené pivo typu IPA, nefiltrované. Příjemně hořké pivo s citrusovou vůní je uvařeno ze základních surovin ( voda, ječné slady, granulovaný chmel, pivovarské kvasnice).

Další stálicí je silené tmavé pivo Kalous Porter 15° (Balitc Porter) , spodně kvašené , nefiltrované. Pivo s nádechem kávové až čokoládové chuti s ovocnou vůní je uvařeno ze základních surovin ( voda, ječné slady, granulovaný chmel, pivovarské kvasnice).

Mezi celoroční speciály se řadí pivo Kalous Belgičan 15° (Belgian Dubbel) , silné polotmavé svrchně kvašené pivo , nefiltrované. Tento speciál se zrodil ve stylu belgických trapistických piv vařených v prostorách klášterů. V chuti a vůni najdete mandarinku, ananas a citrusové ovoce. Belgické slady dávají pivu jantarovou barvu.

Kromě stálých piv vaříme i sváteční speciály.

Letošní velikonoce jsme pro vás uvařili český prémiový světlý ležák Velikonoční Kalous 12°, který je spodně kvašený, nefiltrovaný. Barvu získal z plzeňských sladů a k jemné hořkosti žateckého chmele je přidán chmel „Comet“ s vůní citrusového ovoce.